Wyjazd do Gastein – co jeść?

Oferta restauracji w Gastein jest bogata w regionalne przysmaki oraz te międzynarodowe, tak aby każdy mógł poczuć się, jak u siebie w domu i jednocześnie spróbować nowych przysmaków.

źrodło: ichkoche.at

Przewagą w Gastein cieszą się regionalne sznapsy, austriackie wina oraz tradycyjne dania od tych regionalnych po międzynarodowe. Wiele osób myśli, że kuchnia Gastein jest bardzo nieprzemyślana, jednak łączy się w niej skrajne przeciwieństwa, by wydobyć z nich to, co najlepsze. Produkty używane w tych restauracjach pochodzą od regionalnych producentów, czy też ekologicznych upraw w dolinie bądź Ziemi Salzburskiej. W Gastein Valley wybór potraw jest tak ogromny, że często podjęcie decyzji, czego posmakujemy, zajmuje nam wiele czasu.
Na regionalne potrawy w Gastein ogromny wpływ miały kuchnie włoskie, niemieckie, węgierskie, czeskie i bałkańskie. Na szczególną uwagę zasługują takie dania jak Tafelspitz i Rindsuppem są to zupy, które po prostu musi spróbować każdy smakosz zup! Także Selchfleisch jest daniem obok, którego nie możemy przejść obojętnie, ta potrawa jest bardzo powiązana z Austrią, a jej smak jest podkreślony jeszcze bardziej, gdy zjemy ją z knedlami i kapustą. Wybierając się do Gastein jesienią, nie możemy przejść obojętnie obok dań z dziczyzny. Tak np. austriacki gulasz z dzika to kwintesencja smaku góralskiej kuchni.

źródło: o2fitnessclubs.com

Kuchnia austriacka oprócz dań mięsnych i dziczyzny oferuje wiele słodkich przysmaków jak ciasta. Sachetorte jest deserem, który musi każdy spróbować. Jeżeli lubisz morele, to właśnie to ciasto będzie dla niesamowitym doznaniem. Amatorzy słodkości powinni także spróbować placki z ciastem z kruszonką oraz słynny Apfelstrudel i ser topiony.
Jak widzicie potrawy Gastein to zazwyczaj dobrze nam znane potrawy, które jednak różnią się od tych naszym sposobem przyrządzenia oraz przyprawami. Będąc w Gastein, nie możemy, nie spróbować chociaż jednego z tych przysmaków.

Chcecie posmakować regionalnych potraw w Gastein i spróbować się na tamtejszych stokach? Sprawdźcie koniecznie ofertę austria-na-narty.pl!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *