Najlepsze przekąski dla niejadków

Większość dzieci najchętniej jadłoby tylko słodycze, my chcąc zachęcić je do zjedzenia obiadu, obiecujemy słodką przekąskę za jego zjedzenie, zamiast tego może warto stworzyć dla naszego niejadka słodką alternatywę, która będzie przez nas wykonana, a tym samym zdrowsza niż te sklepowe.

Warzywa z dipem

źródło: greatpartyrecipes.com

Przekonanie dziecka, a tym bardziej niejadka do jedzenia warzyw to naprawdę trudna sztuka. Chcąc zachęcić dziecko do ich jedzenia, powinniśmy podać je mu w kawałkach z dodatkiem ciekawego dipu z jogurtu naturalnego z dodatkiem ziół.

Smoothie z owocami

źródło: saidaonline.com

Koktajl z owocami to bardzo dobry pomysł na przemycenie zdrowych i pożywnych owoców do posiłku naszego dziecka. Możemy potraktować go jako słodki deser, dodając do niego cukier bądź miód.

Słodkie frytki

źródło: feelgoodfoodie.net

Zamiast dobrze nam znanych niezdrowych frytek zaproponuj swojemu dziecku frytki z batatów, to naprawdę bardzo ciekawa i zdrowa alternatywa do tak niezdrowego dania.

A może Twojemu dziecku spodoba się regionalna kuchnia Gastein?

Chipsy

źródło: grit.com

Chipsy z jarmużu to dawka wielu witamin oraz wapnia i antyoksydantów. Każde dziecko zapewne zaciekawi taki kolor chipsów i ze smakiem zje je w całości!

Naleśniki

źródło: momssmallvictories.com

Naleśniki podane ze świeżymi owocami takimi jak banany truskawki, jagody, czy też inne owoce to bardzo smaczna i zdrowa przekąska, zrezygnuj z niezdrowych dżemów na rzecz tych właśnie o to smacznych owoców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *