Miesiąc maj to miesiąc I Komunii Świętej. Jak wybrać prezent dla dziecka?

Miesiąc maj, co roku należy do dzieci komunijnych. W tym miesiącu, w każdą niedzielę, w danej parafii odbywają się I Komunie Święte lub też Komunie Rocznicowe. Podczas I Komunii Świętej dzieci po raz pierwszy przyjmują do swojego serca Pana Jezusa. Dlatego ten dzień jest dla nich tak ważny. Z tej okazji rodzice organizują uroczysty obiad dla zaproszonych gości. I tu, dla nas gości powstaje zarazem problem, co mamy kupić takiemu dziecku? Jaki prezent będzie odpowiedni na tę okazję? W tym artykule postanowiłam podsunąć kilka pomysłów na prezent komunijny.

Pierwszym i chyba najważniejszym prezentem komunijnym dla dziecka, będzie rower. W okresie Pierwszych Komunii Świętych sklepy z rowerami przeżywają prawdziwe oblężenie. Rower od wielu lat jest tradycyjnym prezentem komunijnym, który na pewno sprawi radość naszym dzieciom. Odpowiednim prezentem komunijnym będzie także złoty medalik bądź krzyżyk na łańcuszku lub też nadal cieszący się powodzeniem zegarek. Natomiast dla dziewczynek proponuję jeszcze coś z biżuterii np. pierścionek, kolczyki. Warto także pomyśleć o czymś, co będzie przypominało dziecku dzień jego Pierwszej Komunii Świętej. Takim prezentem komunijnym może być np. odpowiednio opisany obrazek lub figurka z wygrawerowanym napisem „na pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej”. Możemy również dziecku komunijnemu podarować Biblię ze specjalną dedykacją upamiętniającą właśnie ten dzień. Innym wyjściem na prezent mogą być także pieniądze, za które dziecko będzie mogło kupić sobie, co tylko będzie chciało. Coraz częściej słyszy się również, że ludzie kupują dzieciom komunijnym drogie i wymyślne prezenty. Takimi prezentami są np. aparaty cyfrowe, komórki telefoniczne, laptopy, tablety.

prezenty

Jak wynika z powyższego prezentów komunijnych, które możemy kupić dziecku jest naprawdę sporo. Pamiętajmy jednak, że choć prezent jest ważny, szczególnie dla dzieci to nie powinien przysłaniać tak doniosłej uroczystości, jaką jest I Komunia Święta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *