Jaką kawę do ekspresu wybrać?

Wybór kawy do ekspresu może być problemem, jeżeli jeszcze nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z takim urządzeniem. „Co za różnica, kawa ziarnista, czy mielona” – otóż kto nie spróbuje, nigdy się nie dowie! Zatem zobaczcie jak wybrać kawę do ekspresu i co ma największe znaczenie przy jej wyborze.

kawa do ekspresu

źródło: blog.technikan.pl

Kawa mielona, czy ziarnista?

Kawę ziarnistą chcąc nie chcąc będziemy musieli zmielić – wiele osób, uważa, że jest to nie warte zachodu, nic bardziej mylnego kawa w ziarnach jest o wiele smaczniejsza i bardziej aromatyczna. Niestety jednak chcąc kupić kawę w ziarnach, nasz ekspres musi być wyposażony w młynek do mielenia kawy (ekspresy automatyczne zazwyczaj wyposażone są w taką funkcję) bądź też musimy mieć oddzielne urządzenie, które pozwoli nam na zmielenie kawy. Świeżo zmielona kawa sprawia, że napar jest o wiele bardziej aromatyczny, a kawa smakuje o wiele lepiej.

Jeżeli jednak zdecydujemy się na kawę mieloną, warto zwrócić uwagę na informacje o tym, w jaki sposób była ona mielona.

Chcesz kupić nowy ekspres? Najpierw sprawdź: test ekspresu Bosch TKA6643 na naszym zaprzyjaźnionym blogu.

100% Arabika co to takiego?

Uprawa arabika jest o wiele trudniejsza i szlachetniejsza, a więc także droższa od uprawy robusta. Pamiętajcie, że różnica między tymi dwoma gatunkami to nie tylko trudność w uprawie, ale także smak, aromat oraz zawartość kofeiny. Kawa arabika ma około 60% więcej olejków zapachowych niż robusta. Dlatego też espresso zaparzone ze 100% arabiki będzie gęstsze i bardziej oleiste, w zależności od odmiany może się także różnic smakiem, w niektórych może dominować słodycz, gorycz, czy też kwaskowatość.

ekspres kawa

źródło: blog.technikan.pl

Co to znaczy świeża kawa?

Świeżość kawy jest dość istotnym aspektem, którym powinniśmy się kierować podczas wybierania. Nawet jeżeli mamy bardzo szczelnie zamknięte opakowanie to z biegiem czasu cenne walory smakowe mogą zacząć się utleniać z ziaren kawy. Wybierając kawę, zwrócicie także uwagę na datę wypalania kawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *