Jak nieoperacyjnie walczyć z otylością?

Otyłość jest chorobą przewlekłą z grupy chorób cywilizacyjnych, która charakteryzuje się zaburzeniami przemiany energetycznej, wywołującym zwiększenie tkanki tłuszczowej. Cierpi na nią coraz więcej osób. Chcemy z nią walczyć dlatego decydujemy się na leczenie otyłości. Wybieramy nieoperacyjne sposoby, takie jak ćwiczenia, diety. Wolimy to niż poddawać się różnym zabiegom chirurgicznym, które mają na celu np.zmniejszenie żołądka, czy redukcję tkanki tłuszczowej. Oto kilka wskazówek na to, jak pozbyć się zbędnych kilogramów bez skalpela.

dieta otyłość

źródło: pixabay.com

Przede wszystkim decydujemy się na mniej kaloryczne posiłki, które mają mniejszą zawartość tłuszczu i cukrów prostych. Stawiamy również na ćwiczenia, gdyż wzmożona aktywność fizyczna jest bardzo pomocna w walce ze zbędnymi kilogramami.

Istnieje jeszcze jedna metoda walki z nadwagą, która nie wymaga interwencji chirurga. A mianowicie jest to metoda BIB, która polega na umieszczeniu balona w żołądku. Tą metodę stosuje się wtedy, kiedy wszelkie inne metody zrzucenia zbędnych kilogramów zawiodły. Może teraz w kilku zdaniach opowiem o tej metodzie. A, więc balon, który ma być umieszczony w żołądku wykonany jest ze specjalnego, odpornego na kwasy żołądkowe materiału. Następnie wypełniany jest solą fizjologiczną i wprowadzany przez gardło do żołądka ( za pomocą aparatu endoskopowego), co obniża inwazyjność zabiegu i zmniejsza ryzyko powikłań. Taki balon znajduje się w żołądku przez 6 miesięcy, po czym jest wyjmowany, a jeśli zajdzie potrzeba wymieniany na nowy. Działanie metody BIB jest proste. Wprowadzony balon jest na tyle duży, że nie może swobodnie przejść przez układ pokarmowy i unosi się w żołądku. W ten sposób zmniejsza on przestrzeń żołądka, powodując u pacjenta uczucie sytości.

źródło: pixabay.com

Z powyższego wynika, że istnieją sposoby, aby walczyć z otyłością w sposób nieoperacyjny. Choć nie wszystkie są skuteczne np. ćwiczenia i dieta, ponieważ szybko takie metody nam się znudzą. Najodpowiedniejszą i najskuteczniejszą metodą okazała się tutaj metoda BIB, po której pacjenci tracili kilogramy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *