Czy osoba z nadwagą ma jednocześnie problemy z trądzikiem?

Ludzie często nie zdają sobie sprawy, że nadwaga ma negatywny wpływ na naszą cerę. Takie osoby mają problemy z trądzikiem, który pojawia się na twarzy, ramionach, plecach. Pojawienie się trądzika u osób z nadwagą jest związane z ich złymi nawykami żywieniowymi.

tradzik

źródło: pixabay.com

Może na początek wyjaśnijmy, co to jest w ogóle trądzik i jak powstaje. Trądzik jest to choroba skóry, na której pojawiają się pryszcze, krostki oraz przebarwienia. Powstaje on w wyniku nadmiernej produkcji łoju przez gruczoły. Osoby otyłe najczęściej źle się odżywiają co skutkuje tym, że trądzik się pojawia i to bardzo intensywnie niż u osób szczupłych. Aby się jego pozbyć musimy przejść na dietę jest to tzw. dieta przeciwtrądzikowa.

Ta dieta jest dość rygorystyczna i wymaga rezygnacji z wielu przekąsek, przypraw i napojów. Dlatego wybierajmy przede wszystkim produkty zdrowe, lekkostrawne i pomagające oczyścić organizm z toksyn. Rezygnujemy natomiast z potraw wysoko przetworzonych, czyli takich, które zawierają sztuczne barwniki i aromaty oraz konserwanty. A, więc powinnyśmy wyeliminować produkty, które mają najwięcej syntetyków, czyli kolorowe, gazowane napoje, słodkie i słone przekąski oraz żywność z długim terminem ważności. Unikajmy także słodyczy, zwłaszcza czekolady, nawet gorzkiej, ograniczmy tłuszcze zwierzęce, potrawy smażone, masło, tłuste sery. Powinniśmy zrezygnować z podjadania w fast foodach, a olej zastąpić oliwą. Jak już wspomniałam również ostre przyprawy, takie jak sól, pieprz, papryka mają wpływ na pojawienie się pryszczy, najlepiej zastąpić je ziołami.

problemy skórne

źródło: pixabay.com

Zatem podsumujmy problemy z trądzikiem może mieć każdy z nas, ale najbardziej widoczny on jest właśnie u osób z nadwagą. Takie osoby, które doprowadziły u siebie do nadwagi źle się odżywiały. Jadły zbyt tłuste i ostre potrawy, nie potrafiły zrezygnować ze słodyczy oraz słodkich, gazowanych napojów. Dlatego postępując tak nie tylko mają problemy z nadwagą, ale także z trądzikiem. Więc jeśli zmienimy swoje nawyki żywieniowe na zdrowsze pozbędziemy się nadwagi i trądzika.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *