Coraz to dziwniejsze metody odchudzania

Chciałoby się powiedzieć czego to człowiek nie wymyśli. W internecie można spotkać coraz więcej przedziwacznych diet. Gdy kilka lat temu słyszałam, że prezydent Aleksander Kwaśniewski jest na diecie kapuścianej przyjęłam to z ogromnych zaskoczeniem, niedowierzaniem. Człowiek, który na do dyspozycji wykwalifikowane kucharki zamiast poprosić je o dietetyczne posiłki przechodzi medialnie dietę kapuścianą. Dziś jako osoba, która sama powinna przejść na taką dietę wciąż wertuję internet w celu odnalezienia tej idealnej dla mnie.

kapusta

Z doświadczenia już wiem, że dieta nazywana ogólnie głodówką jest chyba jedną z najgorszych diet jakie mogą być. Sama kilku krotnie na takiej diecie byłam. A efekt? Ano efekt był taki, że przez kilka dni nic prawie nie jadałam aby potem wcinać batoniki i kotleciki w ilościach jakich nawet by 1000 atletów z bajki Jana Brzechwy nie byli w stanie przełknąć.

Od niedawna zainteresowanie wzbudza dieta Dukana , ale ta dieta też nie ma zbyt wielu pochlebnych opinii. Dieta ta charakteryzuje się przede wszystkim dość dużą zawartością białka w diecie, które jest niezbędne do funkcjonowania naszego organizmu. Jest tu oczywiście pewne ale według badań przeprowadzonych przez Jean-Michel Cohen okazuje się, że dieta ta powoduje wzrost poziomu cholesterolu, przyspiesza rozwój miażdżycy tętnic i zwiększa ryzyko raka piersi u kobiet.

odchudzanie

źródło: pixabay.com

Może nie powinniśmy sobie odmawiać przyjemności tylko jeść je w odpowiednich dawkach. Naukowcy z University of California w San Diego przeanalizowali zachowanie 1000 osób i odkryli, że ludzie, którzy regularnie spożywają czekoladę, są szczuplejsi niż ci, którzy jedzą ją okazjonalnie.

Z tego wszystkiego wynika, że najważniejsze jest abyśmy jedni rozsądnie oraz uprawiali dużo ruchu. W taką pogodę jaką mamy teraz za oknem warto przejść się na osiedlową siłownię. więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *